Haven Salon
Haven Salon

Ako sa postarať o tetovanie

01

BEZ VODY 24H
ČO NAJMENEJ VODY 2 TÝŽDNE

02

BEZ PRIAMEHO SLNKA
2 TÝŽDNE

03

PRETIERAŤ OD LYMFY
1.DEŇ KAŽDÚ HODINU

04

KRÉMOVAŤ
NA 4.-5.DEŇ

1. Hneď po zákroku, celý deň KAŽDÝCH 30 min až hodinu vsiakať plazmu (číru tekutinu) suchou čistou papierovou vreckovkou a pretierať  obočie/pery/linky vlhčeným, riadne vyžmýkaným čistým tampónom (nesmie byť mokrý, ani suchý, ale vlhký).​ Prosím, veľmi jemne, aby ste pokožku nepopálili príliš častým a drastickým pretieraním. Treba dávať pozor na vodu, nečistoty, nepotiť sa, nelíčiť v oblasti tetovania, nekrémovať ničím okrem krému od nás.

2. Na druhý deň opäť odsávať plazmu vreckovkou a následne pretrieť vlhčeným vatovým tampónom – stačí ráno a večer.

3. Ostatné dni (3-6 dní) krémovať až vtedy, keď vznikne chrasta alebo šupinky, naďalej pretierať vlhkým tampónom, aby bolo tetované miesto ČISTÉ. Krémovať jemnou vrstvou krému, ktorý ste OD NÁS dostali po procedúre – (NIE Bepanthenom, NIE vazelínou, NIE Oriflame vajíčkom a pod.) Krémovať častejšie iba ak je obočie VEĽMI suché. Pozor, obočie nesmie byť celý deň mastné. Ak trpíte opuchom po tetovaní, miesto môžete “ľadovať”, dajte si však pozor na to, aby ste si nezaniesli nečistoty do “otvorenej rany – tetovania”.

4. Chrastičky či šupinky nestrhávať, nesnažiť sa ich zbaviť skôr ako je nutné, istú dobu sú chrastičky potrebné, aby sa pod nimi stihol pigment pekne ustáliť.

Štípanie, pálenie, pocit napnutej pleti a svrbenia v oblasti obočia, pier a liniek je v poriadku, znamená to, že sa permanentný makeup hojí. Ak potrebujete uvoľniť pocit pnutia, prejdite si miesto tetovania vlhkým vatovým tampónom.

2 týždne sa treba vyhýbať slnku, soláriu, saune, fitku, vlhkým, zapareným a zaprášeným priestorom, neaplikovať make-up v blízkosti tetovania a nepoužívať špinavé hubky a štetce. Na slnku je potrebné nosiť klobúk, šiltovku a veľké okuliare (samotné okuliare nestačia, nakoľko slniečko svieti na nás zhora) a VŽDY používať na permanentný mejkap SPF (avšak až po 2 týždňoch od tetovania!).

Tetováž vyzerá vyhojené už po týždni, avšak iba na povrchu, reálne sa hojí 3-4 týždne (resp. váš vek + 10 dní = vaša doba hojenia). Vyhnite sa ovocným kyselinám, pílingom a retinolu. Nielen počas hojenia, ale aj po zahojení, nakoľko slniečko, kyseliny a retinol spôsobujú zmeny pigmentácie a blednutie farby.

Prvé dni bude obočie, pery a linky vyzerať veľmi tmavo a výrazne. Bude ostré a prvé hodiny (u niekoho aj dni) asymetrické. Pigment sa ešte len ukladá a pokožka hojí a postupne odznieva opuch. Po úplnom vyhojení tetovanie veľmi jemné, tenšie, prirodzené a farba o takmer 50% svetlejšia. Chrasty či šupinky sú bežnou reakciou na tetovanie! Ak sa budú chrasty postupne odlupovať, pod nimi bude veľmi svetlá farba v porovnaní s prvotným tetovaním. Farba sa reálne ustáli v koži až o 3 TÝŽDNE! Dovtedy nemá zmysel hodnotiť, či a ako Vám tetovanie chytilo.

Korekcia je možná najskôr mesiaci a pol (resp. váš vek + 10 dní), pokožku totiž potrebujeme mať 100%-ne zahojenú a pigment ustálený. Pri korekcii sa hodnotí stav vyhojenia a dorábajú sa iba chĺpky v prípade hairstrokes a v prípade shadingu či kombo obočia sa prechádza buď celé alebo len vypadané miesta, ktoré počas hojenia viac vybledli, či dokonca vôbec nechytili. Po korekcii sa permanent hojí dva týždne, počas ktorých sa dodržiavajú rovnaké pokyny ako pri prvom tetovaní. Tetovanie potom vydrží 12-18-24 mesiacov, v závislosti od typu pokožky, imunity, starostlivosti a životného štýlu.

IMG 2837